Znieczulenia

Bezbolesne Znieczulenie Komputerowe

Bezbolesne znieczulenie komputerowe podawane jest w naszym gabinecie na życzenie Pacjenta do każdego zabiegu.                       

Komputer podaje płyn znieczulający bardzo wolno – pod kontrolą mikroprocesora. Działanie komputerowe pozwala podać środek znieczulający niebywale precyzyjnie i bezboleśnie nie powodując przy tym uczucia bólu, pieczenia czy też nieprzyjemnego rozpychania. Jest to istotne przy znieczulaniu dzieci, osób wrażliwych na ból i odczuwających strach przed znieczuleniem tradycyjnym.

 

Co to jest bezbolesne znieczulenie komputerowe?

System składa się z małego komputera i specjalnej końcówki która z wyglądu przypomina długopis.

 

Dlaczego tradycyjne znieczulenie podawane za pomocą strzykawki często jest  bolesne?

Wbrew pozorom to nie samo ukłucie jest źródłem bólu. Pomyśl, czy akupunktura jest bolesna? Przyczyną bólu przy aplikowaniu znieczulenia tradycyjną strzykawką jest rozpieranie tkanek – płyn znieczulający jest wtłaczany pod ciśnieniem co „rozpycha” tkanki i jest odczuwane jako ból o różnym natężeniu.

 

Dlaczego bezbolesność znieczulenia jest ważna?

Takie znieczulenie to dodatkowy stres i źródło strachu, zwłaszcza dla najmłodszych pacjentów, którzy strzykawkę znają już z gabinetu szczepień. Bólu, także tego który czujemy podczas podawania znieczulenia wciąż obawia się większość Polaków.  Boimy się strzykawki i igły. Boją się zwłaszcza dzieci. Dodatkowo komfort pacjenta po wizycie u dentysty jest znacznie obniżony przez odrętwienie tkanek – brak czucia i trudności w mówieniu.

 

Jak wygląda znieczulenie ?

Samo podawanie znieczulenie odbywa się manualnie – lekarz przykłada końcówkę do dziąsła pacjenta i pod kontrolą mikroprocesora podaje lek znieczulający. Komputer cały czas informuje o kolejnych etapach przenikania leku do tkanek i kontroluje proces aplikacji – tempo podawania i ciśnienie.


Pamiętaj jednak:

  • by nie jeść co najmniej2- 3 godziny przed zabiegiem,
  • nie zakładać ciasnych, krępujących oddychanie ubrań,